השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

אגרנות כפייתית- שאלות ותשובות

אגרנות כפייתית- שאלות ותשובות

מי שמכיר את התחום, מי שחווה אותו על בשרו או שקרוב משפחה שלו לוקה באספנות אובססיבית של חפצים, כלומר, אגרנות כפייתית, יודע כי מדובר על הפרעה בתחום ההתנהגות אשר משפיעה באופן חד משמעי על איכות החיים של האדם הלוקה בה. מעבר לקושי אשר הוא מתמודד עמו, גם משפחתו, עומדת חסרת אונים נוכח אותה תופעה, ללא יכולת לבצע דבר ולהיות לעזר עבורו.
תופעת אגרנות כפייתית, ברוב המקרים, באה לידי ביטוי באופן חריף יותר – עם השנים .

לעיתים עלולה אגרנות כפייתית להוות גורם להתרחקות הולכת וגדלה מהסביבה החברתית והמשפחתית עד כדי נתק מוחלט כאשר המצב של אותו אדם הלוקה באגרנות אובססיבית זו מתחיל לסכן את חייו מבחינה בריאותית, חשוב להתערב ולנקוט באמצעים כדי להגן עליו מפני עצמו .

הקושי עצום בהתמודדות מול אדם הלוקה באגרנות כפייתית, אך דורש פתרון באופן מידי
.

כיצד מתעוררת אגרנות כפייתית?

בעיית האגרנות איננה מופיעה בין יום .

מדובר על תופעה שבתחילת דרכה מוצאת ביטוי במגוון אוספים שונים שלכאורה נראים כתמימים תופעת ה – אוסף, מוכרת כבר מגיל צעיר: גוגואים, ניירות מכתבים, מכוניות צעצוע, מחקים ומחזיקי מפתחות היו מנת חלקם של ילדים .

עולם המבוגרים שונה מעט אך עדיין חוט השני עובר בו: איסוף של חפצים שונים הללו יכולים להיות מקוטלגים על פי נושאים, או שוכבים בערמות על גבי ערמות, ללא דורש .

התופעה מוגדרת כהפרעה בתחום הנפש ויכולה להופיע בכמה רמות ובכמה דרגות, לעיתים מקורה הינה טראומה, לדוגמה, חווית חוסר עצומה שחווה האדם בשנים עברו, אשר מוצאת ביטוי חזק עם כניסה אל מגזר גיל הזהב והלאה .

לעיתים הפחד ממחסור אשר בתחילה נראה מאוזן ("שלא יחסר .

") מתחיל לצאת מפרופורציות נורמטיביות .

באופן כללי לא ניתן לחזות מראש את התפתחות המצב מתוך נהלי התנהגות נורמטיביים, אולי גם בשל הסיבה שאותו אדם נוטה להתרחק, בשלב מסוים, מסביבתו ויוצר לעצמו מאגרי חפצים ללא שליטה מצדו ועל פי רוב לא יזמין את משפחתו וחבריו אל מגדל השן שלו
.

מדוע אגרנות כפייתית מסוכנת?

ראשית מדובר על מפגע שעלול לעלות במחיר בריאותו של האגרן הכפייתי ובמחיר בריאות הסביבה .

האדם שאוגר ללא הפסקה מתגורר במקום בו הוא מאחסן את כל חפציו ככל שכמות החפצים עולה, כך גם כמות הלכלוך ויתרה מזאת, קשה מאד לנקות דירות אשר מאופיינות בצפיפות חפצים .

ארונות סגורים מעלים עובש ופטריות קיר צומחות, שאריות האוכל נותרות בין החפצים, תיקנים ומכרסמים מגיעים אל הדירה ומכאן ועד הגדרת הדירה כמפגע בריאותי הדרך קצרה מאד
.

מדוע חברה לפינוי היא התשובה עבור אגרנות כפייתית?

בני המשפחה אשר מתבקשים להתמודד עם אגרנות כפייתית נדרשים לפעילות מורכבת .

לא קל להתמודד עם התנהגות בוטה בעשייתה המעוותת ובמיוחד באשר לאדם יקר הצורך לתת לו מענה מידי, להציל אותו מעצמו ולשמור על בריאותו כאשר החוויה שלו היא הפוכה – קשה להכלה ולביצוע .

מה גם שבמרבית המקרים אותו אדם מתנגד לוותר על כל החפצים אשר אסף וחווה מצוקה רגשית משמעותית מאד עקב כך
.

כמות הכבודה אשר נמצאת בבית אינה בגדר הסביר .

דרוש צוות גדול אשר יכול, מבחינה פיזית, לבצע את המטלה כמו כן, יש צורך בכלי איסוף (קרטונים, ארגזים ושקיות עבות) עבור איסוף כל הנדרש וכלי תחבורה מתאימים כדי לפנות את כל הציוד שנאסף .

חברה לפינוי דירה תוכל לחסוך מבני המשפחה את ההתמודדות הרגשית – נפשית הזו ותבצע פינוי מהיר על ידי צוות מקצועי המוכשר לכך חברת פינוי מאובזרת בכל הציוד האפשרי עבור פינוי ושינוע מהיר של כל כבודת דירה .

לאן מועברים כל החפצים?

ראשית כל, חשוב לציין כי אין להשליך פסולת מכל סוג בצדי הדרכים .

האפשרות היחידה עבור פסולת הינה אתרי פסולת המורשים לכך מטעם המדינה חברת פינוי דירות מבצעת את הפינוי על פי חוק ובכך מונעת קנס על עוברי החוק ושומרת על ניקיון הסביבה .

שנית, ניתן למיין את הציוד ולפנותו גם אל חברות אשר שמות לעצמן כמטרה את העזרה לנזקקים כולם יוצאים נשכרים מעשייה ברוכה .

כיצד מתנהל תהליך הפינוי על ידי חברת פינוי?

נציג של חברת פינוי דירות מגיע אל הדירה ומבצע הערכה של כל הציוד על מנת לדעת כיצד להתנהל מכאן והלאה .

נציג החברה מלווה על ידי בן המשפחה של האגרן הכפייתי לאחר הערכה של הכבודה יבדוק מייצג חברת הפינוי את הנתיב הנוח ביותר עבור שינוע של כל הנדרש מהדירה .

במידה ומדובר על מעבר שאינו נוח, יזמין הנציג מנוף עבור ביצוע יעיל החוסך זמן ומהווה גורם עזר משמעותי במהלך הפינוי במידת הצורך תגיע החברה מצוידת גם בעגלות .

מהי תכנית פינוי מפורטת?

לא אחת נמצא כי קיימים במאגרי הציוד מגוון חפצים שיתכן ויש להם מענה ראוי מבחינת בני המשפחה .

כאן המקום, לסמן את הנדרש להעברה ואת שאינו נדרש בן המשפחה יעבור יחד עם נציג החברה על כל החפצים .

ציוד שיש לשנע מהדירה יסומן על ידי נציג החברה חפצים אשר אינם מיועדים להעברה מוטב כי טרם תאריך פרויקט הפינוי – יועברו אל אזור מרוכז בדירה .

בתוכנית הפינוי יצוין תאריך תחילתו וסיומו, מספר אנשי הצוות, אופן ההתנהלות העתידי ופרויקטים נוספים הנדרשים בחברה
.

האם לאחר הפינוי ניתן להתגורר בדירה?

מכיוון שמדובר על דירה מוזנחת אשר פונתה, היא עלולה להוות סיכון בריאותי עבור מי אשר ייכנס להתגורר בה .

מעבר לכך, הדירה עצמה לא תהה מקום נעים לעין בלשון המעטה סבירות כי תסריח .

צוות פינוי הדירות ממשיך במתן שירותיו ומנקה את המרחב עד רמת החיטוי המתבקשת, כולל ארונות, במידה ונשארו, כולל תריסים וחלונות וכל הנדרש באופן חד משמעי חברת פינוי מעניקה גם שירותי הדברה ושירותי שיפוץ וצביעה, כך שבסופו של יום, תעמוד הדירה נקייה, מצוחצחת, מסוידת ובטוחה למגורים, להשכרה ולמכירה .

האם יש צורך באישורים מיוחדים כדי לפנות דירה של אגרן כפייתי?

עד כה דובר על אגרן כפייתי אשר אינו משתף פעולה, אינו מודע למצבו, אינו מבין כי הוא פוגע בעצמו ובסביבתו .

מקרים כגון אלה הינם מקרים המוגדרים כמקרי תיקים חריגים כאשר מדובר במקרה זה ניתן לקבל אישור של המוסדות לרווחה .

חברת פינוי מורשת לבצע את הפינוי ללא הסכמת האדם המתגורר בדירה רק בעזרת הצינור המתאים: החלטה שקולה של מוסד רווחה
.

אפשרות אחרת, הקלה יותר, הינה אישור המוגש בכתב על ידי בעל הדירה המתגורר בדירה. במקרה כגון זה תדע החברה, בשל כישוריה המקצועיים ללוות את האדם במהלך דרכו הלא פשוטה כדי להצליח לעמוד בשינוע כל תכולת האוספים המצויה בידו על מנת שיוכל לפתוח סוג של "דף חדש".

מה תבצע חברת הפינוי בדירה לאחר פינוייה?

דירה אשר עמדה לאורך זמן ללא טיפול הולם תהיה מחויבת בטיפול אינטנסיבי כולל ניקיון וחיטוי של חדרי השירותים, ארונות מטבח וארונות אמבטיה (במידה ונותרים). כמו כן, תדאג החברה לטיפול בפטרת שהצטברה על הקירות, טיפול בעובש בחדרי השירותים, אמבטיה ועל הקירות, סיוד הקירות, תיקון דלתות, חלונות ותריסים, טיפול בצנרת במידה וניזוקה וכל המתבקש כולל צביעה והדברה עבור מגורים מחודשים בדירה.

בין אם נתקלתם בתופעה קרוב לבית ובין אם אתם סובלים בעצמכם מהתופעה של אגרנות כפייתית, עזרה שלצוות מומחים בפינוי של דירות אגרנים היא הפתרון הטוב ביותר להחזיר את השליטה לחיים ולחיות בסביבת מגורים ראויה. פינוי של דירות אגרנים חייב להיות מלווה באנשי מקצוע שמכירים את התופעה ויכולים להכיל אותה ולעזור לסובל מן התופעה לפנות את הדירה ברגישות המתאימה.

האם כל חברת פינוי תתאים לפינוי אגרנות כפייתית?

לפני שניגשים לתחום של פינוי אגרנות כפייתית, חשוב להבין כי קיימים מספר הבדלים בין פינוי דירותיהם של אספנים כפיתיים לבין כל דירה אחרת.

ההבדל הראשון נובע מכמות החפצים. גם בדירה העמוסה ביותר, כמות החפצים לא תשתווה לזו שבדירתו של אגרן כפייתי. אגרנים כפיתיים אוגרים חפצים רבים במשך שנים ארוכות, ועם הזמן הדירה מגיעה למצב בו היא מלאה באופן מוחלט בחפצים שאין בהם כל שימוש- ערימות חפצים שלעיתים ממלאות את הבית מהרצפה ועד התקרה.

הבדל נוסף שלא ניתן להתעלם ממנו נובע ממצבו הנפשי הקשה של האגרן הכפייתי- על עובדי החברה להפגין רגישות, הבנה וסובלנות כלפי המצב.

לכן, עדיף לפנות אל שירותיה של חברת פינוי בעלת ניסיון ספציפי ושיטות מוכחות שיוכלו לסייע לפינוי יעיל של דירות אספנים.

איך ניתן לטפל באגרנות כפייתית לטווח הארוך?

הטיפול באגרנות כפייתית לטווח הקצר הוא כמובן פינוי הדירה של האגרן, וזאת על מנת להפוך את חייו, ואת חיי האנשים המקיפים אותו, לסבירים וראויים מבחינה נפשית ובריאותית. פעולה זו אינה סובלת דיחוי, שכן כל רגע נוסף בדירה העמוסה בחפצים מיותרים עלול להזיק לבריאות ואפילו, במקרים מסוימים, לגרום למחלות קטלניות.

עם זאת, יש לשלב את הטיפול המיידי יחד עם טיפול פסיכולוגי ארוך טווח. על פי רוב, השיטה המשמשת לטיפול יעיל באגרנות כפייתית היא שיטת הטיפול ההתנהגותי, שמטרתה היא לזהות דפוסי התנהגות בעיתיים ולעקור אותם מן השורש. לצורך הטיפול, כדאי לפנות לאיש מקצוע שיש לו התמחות ספציפית וניסיון רב שנים ככל הניתן בתחום האגרנות הכפייתית.

חשוב לציין כי תהליך הפינוי לא חייב להיות נפרד מהטיפול ארוך הטווח. בלווי המטפל, ניתן להפוך את פינוי הדירה לנדבך חשוב בתהליך הטיפול.

form-img
  • קדימה צרו איתנו קשר

    שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
    בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

    או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!