השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית

אגרנות כפייתית ממנה סובל כל אגרן כפייתי, הינה תת-הפרעה נפשית המשתייכת לקבוצת ההפרעות הטורדניות הכפייתיות ((OCD. הפרעה זו גורמת לכל אגרן הסובל ממנה, לפעול באופן אובססיבי ובלתי נשלט אחר אגירה כפייתית חסרת תועלת. אצלנו  בצוות מומחה פינוי דירה תוכלו למצוא פתרונות מקצועיים לפינוי דירות אגרנות.

אגרנות כפייתית מה עושים? ההתמודדות עם אמא כפייתית או כל אדם קרוב אחר הסובל מתופעת אגירת חפצים כפייתית, מחייבת אתכם בראש ובראשונה לדעת בבירור מהי אגירה כפייתית ומהן דרכי טיפול באגרנות כפייתית. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים להתמודדות עם השאלה: אגרנות כפייתית מה עושים ולמי פונים?

 

טיפול באגרנות כפייתית טיפול באגרנות כפייתית

הליכי טיפול באגרנות כפייתית מיושמים כיום על ידי אנשי מקצוע מתחום הרווחה והפסיכולוגיה, לרבות, עובדים סוציאליים ופסיכולוגיים. פסיכולוג אגירה כפייתית הינה איש מקצוע המתמחה בזיהוי מאפייני תסמונת אגירה כפייתית, והוא מהווה סמכות מקצועית בכירה לצרכי מתן אגרנות כפייתית טיפול.

אובססיית אגירה- בדומה ליתר תחומי הפרעה טורדנית כפייתית, גם תופעת האגרנות הכפייתית באה לידי ביטוי בדחף אובססיבי, כאשר כאן מדובר בפעולת אובססיית אגירה. אגרן כפייתי הוא ברוב המקרים אוגר חפצים חסרי שימוש וערך, כאשר מטרת האגירה מתבצעת לשם האגירה עצמה, וכפועל יוצא מכך נוצר בביתו מצב של עומס בפריטי תכולה, בלאגן בגדים ותנאי תחזוקה ירודים.

 

 

טיפול באגרנות כפייתיתOCD לאגירת חפצים

רבים מהלקוחות הפונים אלינו למטרות סיוע בהתמודדות עם תופעת אגרנות כפייתית, שואלים אותנו OCD מה זה והאם היא OCD מחלת נפש? ובכן, התשובה הינה מורכבת והיא תלויה במידת האובססיה לפעולות אגירה המתקיימות על ידי האגרן עימו אתם מנסים להתמודד.

 

 

 

 

אובססיית אגירת חפצים אובססיית אגירת חפצים

הניסיון המקצועי שלנו בתחום פינוי דירות אגרנות, לימד אותנו כי אובססיית אגירת חפצים נבנית במספר שלבים והיא כוללת בתוכה תחומי אובססיה כפייתית לחפצים מסוימים הנמנים על קטגוריות שונות של פריטים וחפצים, החל מדחפי אובססיה יד שנייה, דרך דחפי אובססיה לרכישת מוצרים ופריטים חדשים לצורך אגירתם ועד לדחפי אובססיה לאגירת חפצים מהרחוב.

אובססיה קומפולסיבית- אגרנות יתר המתקיימת על ידי אדם שאוגר דברים רבים ומיותרים בתוך שטח ביתו, מזוהה עם אובססיה קומפולסיבית שהיא למעשה הביטוי ההתנהגותי לרמת החדרה ממנה סובל אותו אדם. אגירה כפייתית בבית תורמת להפחתת רמת החרדה בקרב האגרן, ולכן היא הופכת לפעולה התנהגותית כפייתית המדחיקה אומנם תחושות חרדה בתחום מסוים אך מעלה את רמת החרדה בנוגע לתחומים אחרים.

 

 

 

 

אספנות כפייתית אספנות כפייתית

היבט נוסף של תופעת האגרנות הכפייתית באה לידי ביטוי באמצעות מה שמכונה אספנות כפייתית. אספן כפייתי הוא לרוב אדם שהחל את פעולת האספנות כתחביב, ועם הזמן הוא נהפך לאדם אספן כפייתי ואובססיבי. אספנים כפייתיים בדומה לאגרנים כפייתיים, חיים בהכחשה בכל הנוגע לסיבות המובילות אותם לפעולת האספנות הכפייתית, ובמשך רוב שעות היום הם עסוקים בפעולת האיסוף האובססיבית ובהנפקת תירוצים (יצירתיים יש לציין) לכל הסובבים אותם המעוניינים לדעת מדוע הם ממשיכים בעיסוקם…

 

 

 

אגרנות כפייתית אצל ילדים אגרנות כפייתית אצל ילדים

בניגוד לדעה הרווחת בקרב הציבור הרחב, תופעת האגרנות הכפייתית איננה מאפיינת את החתך הבוגר של האוכלוסייה, והיא עלולה להופיע גם במתכונת OCD אצל ילדים. אגרנות אצל ילדים מתחילה ברכושנות יתר לפריטים וחפצים שונים אותם הילדים מקבלים מהוריהם וסביבתם הקרובה, ובדומה לאוכלוסייה הבוגרת העוסקת בפעולות האגירה הכפייתיות, גם תופעת אגרנות כפייתית אצל ילדים באה "לחפות" על מצוקות רגשיות, חרדות וכדומה.

רוצים לדעת יותר על דרכי ההתמודדות עם תופעת האגרנות הכפייתית? מחפשים אחר פתרון מקצועי, יעיל ואיכותי לפיני פריטי אגרנות ואספנות משטח הדירה? אנחנו בצוות מומחה פינוי דירה כאן לשירותכם!

 

 

קטגוריה:
form-img
  • קדימה צרו איתנו קשר

    שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
    בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

    או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!