השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

אגרנות כפייתית בישראל

אגרנות כפייתית בישראל

מה היא אגרנות כפייתית בישראל? מה הם מימדי התופעה בישראל? מה מאפיין את האגרנים הכפייתיים המתגוררים בישראל? מה הן השלכות התופעה וכיצד ניתן להתמודד עימה? כל מה שרציתם לדעת על אגרנות כפייתית בישראל ולא ידעתם את מי לשאול! מומחי פינוי דירה – התקשרו עכשיו 03-9240718

אגרנות כפייתית בישראל – ההגדרה המקצועית

אגרנות כפייתית בישראל הינה תת הפרעה המשתייכת לתופעות פסיכולוגיות המכונות OCD -obsessive compulsive disorder  (הפרעה טורדנית כפייתית). אנשים הסובלים מתופעת אגרנות כפייתית בישראל הם לרוב אנשים הסובלים ממצוקות נפשיות, פוסט-טראומה, חרדות, דיכאון ומחשבות טורדניות.

הגורמים לתופעה קשורים לצורך הקיומי של מרבית אוכלוסיית העולם בכל הנוגע לאגירה ואיסוף של פריטים וחפצים שונים לצרכי הישרדות, כאשר אצל האנשים הסובלים מתת-הפרעה על ספקטרום ה-OCD, הצורך הקיומי להישרדות הולך ומתעצם וזאת ממספר רב של סיבות אינדיווידואליות הקשורות לכל ארגן ואגרנית באופן פרטני.

אגרנות כפייתית בישראל – מימדי התופעה

אגרנות כפייתית בישראל
אגרנות כפייתית בישראל

בניגוד לדעה הרווחת לפיה אגרנות כפייתית בישראל הינה תופעה המאפיינת אוכלוסיות מסוימות (קשישים, קשיי יום וכדומה), אגרנות כפייתית בישראל מצויה בכל חלקי האוכלוסייה, החל מגברים ונשים צעירים בגילאי ה-30 וה-40 (6% מהאגרנים הכפייתיים בישראל הינם בגילאים אלו), דרך זוגות של הורים לילדים קטנים (3% מהאגרנים הכפייתיים בישראל הינם הורים לילדים בגילאי 0 עד 13) ועד לאוכלוסייה הבוגרת בגילאי 60 ואילך המהווה כ-60% מתופעת האגרנות הכפייתית בישראל. חשוב שתדעו: מספר האגרנים בקרב הנשים והגברים הינו זהה!

בשנים האחרונות, אנו עדים להתרחבותה של תופעת האגרנות הכפייתית בקרב מגזרים וקהלים שעד כה לא נמנו על אוכלוסיית האנשים הסובלת מהתופעה. הסיבה לכך טמונה בין היתר בעידן השפע בו אנו חיים, המאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לאגור לאורך חייו מגוון רחב של פריטים מכל תחומי החיים, לרבות, ביגוד, רהיטים, אוספים שונים, צעצועים לילדים וכדומה. האגירה היומיומית של פריטים וחפצים המיושמת על ידי כל אחד ואחת מאיתנו, עלולה במקרים מסוימים להפוך לאובססיה צרכנית ובסופו של דבר לאגירת חפצים חסרי ערך או שימוש רק לשם האגירה.

אגרנות כפייתית בישראל – סוגי האגרנות השונים

אגרנות כפייתית בישראל מהווה תופעה במסגרתה האגרן/נית נוהגים לבצע פעולות אגירה ואיסוף של פריטים חסרי ערך או שימוש, מסווגת בהתאם לאופי הפריטים הנאגרים. מנתונים הנאספים מרשויות הרווחה המטפלות באגרנים הכפייתיים בישראל עולה כי 60% מהאגרנים הכפייתיים בישראל נוהגים לאסוף ולאגור פריטים כגון: עיתונים, מגזינים וספרים, 80% מסך האגרנים הכפייתיים בישראל אוגרים חומרי ניקוי, 30% מתוכם אוגרים פריטי מזון ו-90% מתוכם אינם מוותרים על איסוף ואגירה של מסמכים וניירת מכל סוג, לרבות, דואר, חשבוניות וקבלות, עלוני פרסום וכדומה. בנוסף, חלק גדול מהאגרנים "מאמצים" לעצמם חיות מחמד כגון חתולים וכלבים, דבר המשפיע אף הוא על מצבן התחזוקתי של דירות האגרנות.

המצב התחזוקתי של דירות האגרנות בישראל

כ-90% מהאגרנים הכפייתיים בישראל מתגוררים לבדם בדירות מגורים (בין אם מדובר בדירות שבבעולתם ובין אם מדובר בדירות מושכרות). דירות האגרנות מתאפיינות ברוב המקרים במצב תחזוקתי ירוד, וב-90 אחוז מדירות האגרנות קיימת סכנה מוחשית ומיידית להתלקחות שריפה בכל רגע נתון, וזאת בשל המצב התחזוקתי הירוד. ב-95% מדירות האגרנות מצויים תיקנים ומזיקים וב-40% מהדירות מצויים עכברים, חולדות וכדומה. מרבית האגרנים עושים שימוש לא בטיחותי במערכת החשמל המצויה בביתם, ומחצית מדירות האגרנות סובלות מבעיות צנרת ונזילות מים באופן קבוע. המצב התחזוקתי הירוד של הדירות בשילוב ריבוי פריטי התכולה המאוחסנים בשטח הדירות, הוביל למצב בו 90% מהאגרנים הכפייתיים בישראל איבדו את חוש הריח.

התחזוקה הלקויה של דירות האגרנות נובעת בין היתר בשל חששם של האגרנים הכפייתיים לזמן לשטח דירתם אנשי מקצוע שיטפלו בבעיות השונות בשטח הדירה. כמו כן, התחזוקה הלקויה נגרמת כתוצאה מריבוי פריטי האגרנות ואחסון לא בטיחותי.

אגרנות כפייתית בישראל – ההיבט החברתי

מעבר למצבן התחזוקתי הירוד והמסוכן של דירות האגרנות, האגרנים הכפייתיים סובלים גם מבידוד חברתי מתמשך הנגרם כתוצאה ישירה מפעולת האגרנות בה הם משקיעים את רוב זמנם ומרצם. מרבית האגרנים הכפייתיים בישראל בוחרים (מרצון ובאופן מודע) לנתק את עצמם מהסביבה הקרובה, וזאת מכיוון שהם חשים סוג של "איום" מהאנשים בסביבתם הקרובה. 95% מהאגרנים הכפייתיים בישראל חוששים שבני משפחותיהם והאנשים הקרובים אליהם יגלו את סודם וימנעו מהם להמשיך לעסוק בפעולות האגירה האובססיביות, ולכן 90% מהם בוחרים לנתק מגע וקשר באופן יזום מסביבתם. יחד עם זאת, רוב האגרנים (כ-70%) מודעים לכך שפעולת האגירה אותה הם נוהגים לקיים הינה פעולה א-נורמטיבית, ורק 30% מהם חיים בהכחשה מתמדת בנוגע למצבם. באופן מוחלט וגורף, כל האגרנים הכפייתיים בישראל נוהגים לתרץ את פעולת האיסוף והאגירה כמעין פעולה הכרחית לצורך קיומם, כאשר בין יתר התירוצים בהם הם משתמשים על מנת לשכנע את עצמם נכללים תירוצים כגון: "אני מתכוון למכור את הפריטים", "הבטחתי למסור את החפצים למשפחות נזקקות", "כל הפריטים במצב תקין ואני צריך לעשות בהם שימוש" ותירוצים נוספים.

אגרנות כפייתית בישראל – דרכי ההתמודדות עם התופעה
אגרנות כפייתית בישראל
אגרנות כפייתית בישראל

בחלק גדול מהמקרים, האגרנות הכפייתית בישראל איננה מהווה סיכון רק לאדם הסובל מהתופעה, אלא גם לסביבתו הקרובה, לרבות, שכנים המתגוררים במבנים משותפים בהם מתגורר אגרן כפייתי. במקרים אלו, שכניו של האגרן/נית, נדרשים אף הם להתמודד עם ריחות הצחנה העולים מהדירה ועם תחלואים נוספים כגון: עובש בקירות, סתימות ונזילות העלולים להשפיע לא רק על מצבה התחזוקתי של דירת האגרנות אלא על כל הדירות הנמצאות בסמוך אליה.

במקרים אלו, השכנים נוהגים לערב את רשויות הרווחה הפועלות באזור המגורים, וכפועל יוצא מכך, נכפה על האגרן הכפייתי לבצע הליך של פינוי תכולה משטח דירתו. פינוי הדירה מתבצע לאחר צו בית משפט, כאשר הליך הפינוי עצמו מיושם על ידי חברות מקצועיות המתמחות בנושא דוגמת חברת מומחה פינוי דירה עליה נרחיב בהמשך. פינוי המיושם בכפייה על האגרן/ית הינו מצב נדיר באופן יחסי, וזאת מכיוון שבאמצעות מספר דרכי התמודדות נאותים ניתן להגיע למצב בו האגרן/ית מסכימים מרצונם האישי לבצע את הליכי פינוי תכולת האגרנות משטח דירתם.

מה היא הדרך האופטימאלית ביותר להתמודדות עם אגרן/ית כפייתי/ת?

במידה וגם אתם נדרשים להתמודד עם אגרן/ית כפייתיים, בין אם אתם בני משפחתם של האגרנים ובין אם אתם נמנים על שכניהם של האגרנים, הדרכים להתמודדות עם הבעיה כוללות את האפשרויות הבאות:

 • הפניית האגרן/ית לקבלת טיפול פסיכולוגי באמצעות רשויות הרווחה באזור מגוריכם
 • הפעלת לחץ חברתי מתון על האגרן/ית מצד האנשים הקרובים והחשובים לו ביותר (ילדים, נכדים וכו)
 • מתן יחס אישי ואמפתיה לבעיה ממנה סובלים האגרנים הכפייתיים, ובמקביל הצגת הסיכונים הכרוכים בתופעה
 • הפניית האגרן/ית לקבוצות תמיכה המתקיימות בכל רחבי הארץ בנושא

כמו כן, עומדת לרשותכם האפשרות להיוועץ עם אנשי מקצוע העוסקים בתופעת האגרנות, לרבות, פסיכולוגים, סוציולוגים ואנשי מקצוע העוסקים בתחום פינוי דירות האגרנות. מבין אנשי המקצוע המובילים ביותר בארץ בתחום פינוי דירות האגרנות, אנו ממליצים לכם להיחשף לפועלו על שי גולד, מבעלי מומחה פינוי דירה ואחד מקבלני הפינוי המובילים והמנוסים ביותר בישראל. שי גולד עוסק בכל תחומי הפינוי האפשריים כבר למעלה מ-25 שנה, ולאורך כל שנות פעילותו בענף הוא התמודד עם מאות מקרים של דירות אגרנות בהם הוא נדרש לבצע פעולות פינוי מורכבות.

מומחה פינוי דירה בראשותו של שי גולד – מקצוען עם צוות לעניין!

הידע המקצועי העומד לרשותו של שי גולד בכל הנוגע ליישום הליכי פינוי דירות בכלל ודירות אגרנות כפייתית בישראל בפרט, בשילוב הניסיון אותו רכש בכל הנוגע להתמודדות עם האגרנים הכפייתיים, הופכים את שי גולד וצוותי מומחה פינוי דירה הפועלים באמצעותו לאחד מהשירותים המקצועיים ביותר בתחום פינוי דירות האגרנות הכפייתית בישראל.

השירותים המקצועיים המוצעים לכם על ידי שי גולד ואנשי הצוות הפועלים עימו כוללים בין היתר:

 • חיטוי דירות אגרנות כפייתית בישראל באמצעות חומרים מיוחדים המאפשרים לאנשי הצוות לבצע את פעולות הפינוי בבטחה
 • פינוי מהיר ויסודי של כל פריטי תכולת האגרנות המצויים בשטח הדירה, וזאת לאחר הליך מיון תכולה מקדים אשר מיועד בין היתר לצרכי אפיון פריטי התכולה השונים המצויים בדירה
 • פינוי מהיר ויעיל של פסולת משטח הדירה –דירות אגרנות מתאפיינות בכמויות גדולות של זבל, לכלוך ופסולת מכל סוג
 • העברת כל פריטי האגרנות לאתרי פסולת או מחזור מורשים בלבד (בהתאם לתקנות העזר העירוניות) –העברת הפריטים מתבצעת באמצעות משאיות ורכבי פינוי
 • טיפול נקודתי בכל תחלואי הדירה, לרבות, סיוד וצביעת קירות, שבירת ארונות קיר וארונות מטבח בלויים, חיטוי יסודי בחדרי הרחצה, שטיפה יסודית של רצפות הדירה ועוד.
מומחה פינוי דירה – מתמחים בפינוי דירות אגרנות כבר 20 שנה!
אגרנות כפייתית בישראל
אגרנות כפייתית בישראל

שי גולד וצוות מומחה פינוי דירה, מעמידים לרשותכם מגוון רחב של יתרונות מקצועיים בכל הנוגע לפינוי דירות אגרנות. היתרונות המקצועיים של שי וצוות מומחה פינוי דירה מבוססים בין היתר על הניסיון המקצועי המשמעותי העומד לרשותם-20 שנות ניסיון !

לאורך השנים, שי גולד ואנשי צוות מומחה פינוי דירה ביצעו מאות הליכי פינוי מקצועיים משטח דירות אגרנות כפייתית בישראל. שירותי החברה אומנם מתמקדים בעיקר באזור גוש דן (חולון,בת ים, ראשון לציון, תל אביב-יפו), אזור השפלה (רחובות, רמלה-לוד, נס ציונה) ואזור השרון (הרצליה, נתניה, כפר סבא, הוד השרון ורמת השרון), אך הם מוצעים לכם גם ביתר חלקי הארץ, לרבות, אזור ירושלים-רבתי, אזור הדרום ואזור הצפון.

האם ניתן לחדש או לשנות מן היסוד דירות בהן התגוררו אגרנים כפייתיים?

חלק גדול מדירות האגרנות הכפייתית בישראל הן דירות שאינן נמצאות בבעלותו של האגרן המתגורר בהן. דירות מושכרות בהן מתגורר אגרן כפייתי מהוות אתגר לא פשוט לבעלי הנכס, וזאת מכיוון שתוך מספר חודשים מרגע השכרת הדירה לאגרן או אגרנית כפייתיים, הדירה הופכת להיות מוזנחת ועמוסה בפריטי אגרנות. על פי נתונים הנאספים על ידי רשויות הרווחה בכל הנוגע לאופן התנהגותם של האגרנים הכפייתיים עולה כי 15% מסך האגרנים הכפייתיים המתגוררים בישראל נוהגים לעבור לדירת מגורים אחרת לאחר שדירת המגורים בה הם התגוררו התמלאה בפריטי אגרנות.

אגרנות כפייתית בישראל מתבטאת בנטישת הדירות בהן האגרנים התגוררו בדמי שכירות, כאשר מצבן התחזוקתי של הדירות מחייב את מעורבותם של אנשי מקצוע. במקרים אלו, שי גולד וצוות מומחה פינוי דירה מעמידים לרשות בעלי הדירות שירות ייחודי המכונה: פינוי דירות והשבחת נכסים. באמצעות שירות זה ניתן לחדש ולשנות את הדירה מן היסוד באמצעות עבודות הפינוי והניקיון המוצעים לכם. שירות זה כולל בין היתר: פינוי וחיטוי יסודי של שטח הדירה, טיפול בכל תחלואי הדירה, תיקון בלאי, סיוד וצביעת קירות, הדברת הדירה וסביבתה ועוד מגוון רחב של שירותים המותאמים למצב התחזוקתי של הדירה.

קטגוריה:
form-img
 • קדימה צרו איתנו קשר

  שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
  בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

  או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!