השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

דברים שחשוב לדעת על תופעת האגרנות הכפייתית-חלק ב'

דברים שחשוב לדעת על תופעת האגרנות הכפייתית-חלק ב'

בהמשך לחלקו הראשון של המאמר בנושא: דברים שחשוב לדעת על תופעת האגרנות הכפייתית, אנו מציגים בפניכם את חלקו השני של המאמר.

כיצד ניתן לפנות דירות אגרנות בהן מצויים כל כך הרבה תחלואים?

אנחנו ב-מומחה פינוי דירה מתמחים בביצוע עבודות לצרכי פינוי דירות אגרנות, ובמסגרתן אנו מבצעים בראש ובראשונה חיטוי מקדים לשטח הדירה אשר נועד לפזר את ריחות הצחנה ולו במעט וגם 10לסייע לנו להרחיק מכרסמים וחרקים העלולים להפריע לנו במהלך עבודת הפינוי.

בהמשך, אנו מקפידים לפנות בראש ובראשונה את כל פריטי התכולה המהווים סכנת מוחשית ומיידית בנוגע להתמוטטותם על אנשי הצוות המצויים בשטח הדירה, ולאחר מכן, אנו מתפנים לפינויים של יתר החפצים ופריטי התכולה המצויים בבית, שאת חלקם אנו ממייננים ומסננים בעזרת האגרן המתגורר בדירה או באמצעות מזמין השירות.

מדוע חשוב לפנות פריטים ישנים וחסרי תועלת משטח הדירה?

אגירה ואיסוף אובססיבי איננו מסתיים כאשר הדירה עמוסה בפריטי תכולה אלא הוא נמשך כל עוד האגרן הכפייתי איננו מקבל את הטיפול המקצועי לו הוא ראוי. מלאכת האגירה הולכת וגוברת עם השנים בקרב כל אגרן ואגרן, וכאשר דירת המגורים נהיית עמוסה עד כדי מצב שאי אפשר להכניס בה אפילו מחט, האגרנים הכפייתיים נוהגים לשכור דירת מגורים חדשה ולהתחיל את מלאכת האגירה מחדש. הוצאת פריטים מעת לעת מאפשרת לאגרן הכפייתי לתחזק את ביתו בצורה נאותה ובכך להימנע מהתחלואים הרבים הנלווים לסביבת מגורים מוזנחת ועמוסה.

מתי מומלץ להזמין שירותי פינוי והאם הדבר מתאפשר גם ללא הסכמת האגרן?

אנחנו ב-מומחה פינוי דירה עומדים לרשות בכל עת ובכל שעה לצורך פינוי דירות אגרנות. יחד עם זאת, חשוב להבהיר שהליך הפינוי חייב לקבל את אישורו של האגרן הכפייתי או של האדם המתגורר בדירה יחד עימו. במקרים מסוימים, ניתן לפנות דירות אגרנות גם ללא הסכמתו של האגרן הכפייתי, וזאת במידה ועומד לרשותכם צו בית משפט אותו ניתן להשיג באמצעות רשויות הרווחה הפועלות באזור מגוריכם.

אנחנו ב-מומחה פינוי דירה עובדים אל מול כל רשויות הרווחה ברחבי הארץ, ומדי שבוע אנו מבצעים שניים עד חמישה הליכי פינוי מדירות אגרנות בתוקף צו בית משפט.

האם קיימות דרכים מסוימות באמצעותן ניתן לשכנע את האגרן המתגורר בדירה לבצע את הליך הפינוי מרצונו החופשי?

הניסיון שלנו בכל הנוגע להתמודדות עם האגרן הכפייתי מצביע על מגמה לפיה מתן יחס מתמשך לאגרן תוך הפגנת הזדהות עם הבעיה ממנה הוא סובל, מאפשר לבני משפחתו וקרוביו של האגרן את האפשרות ליצור עימו דיאלוג מתמשך בנוגע להסכמתו החופשית לביצוע הליך הפינוי של תכולת האגרנות.

למידע נוסף בנושא אנו מזמינים אתכם להיוועץ עימנו בנוגע לקבוצות תמיכה וטיפולי רווחה המיועדים לכל אותם אנשים הסובלים מתופעת האגרנות הכפייתית. למידע נושא צרו עימנו קשר עוד היום.

האם קיימת דרך ודאית להחלים מאגרנות כפייתית?

אגרנות כפייתית, כפי שניתן להבין מסדרת מאמרים זו, היא הפרעה לא פשוטה שבהיעדר טיפול נוטה רק ללכת ולהחמיר עם השנים. עם זאת, מדובר בהפרעה נפוצה שכבר נמצאו לה טיפולים יעילים.

לא בכל המקרים הטיפולים הללו מבטיחים החלמה מלאה מן ההפרעה- לעיתים, תוצאת הטיפול היא רק יכולת לשלוט במימדי ההפרעה (למשל, להגביל את האגרנות לאיזור תחום ומסוים בבית). עם זאת, במרבית המקרים הטיפול יעיל ומאפשר לאגרן לחזור לחיים נורמטיביים, וכן לחדש את הקשרים החברתיים והמשפחתיים שאבדו בגלל ההפרעה.

טיפול שנמצא יעיל במקרה של אגרנות כפייתית הינו טיפול פסיכולוגי-התנהגותי. טיפולים מסוג זה הינם יעילים במקרים רבים של הפרעות אובססיביות, והם עשויים לסייע לאגרן לזהות דפוסי חשיבה והתנהגות בעיתיים ולשלוט בהם כל אימת שהם מופיעים. בנוסף לכך, ייתכן שיומלץ על ידי המטפל גם על טיפול תרופתי. יש לציין כי לעיתים לא רחוקות מלווה הפרעת האגרנות הכפייתית בבעיות נפשיות נוספות כגון חרדות ודיכאון, ובמקרים כאלה יש לטפל גם בהפרעות אלה במקביל לאגרנות.

כיצד יש להתייחס לאגרן במהלך הפינוי?

הפינוי הינו מאורע בעייתי ביותר לאגרן, וחשוב מאוד לבצעו באופן נכון על מנת שלא ליצור טראומה, אשר עלולה לעכב משמעותית את תהליך הטיפול וליצור מעין "משבר אמון" עם האגרן. לצורך העניין, חשוב מאוד לנסות, עד כמה שניתן, לשתף פעולה עם האגרן הכפייתי במהלך הפינוי, ולתת לו הרגשה שהתהליך מתבצע לטובתו ולא כניסיון להתנכל לו.

עובדי חברת "מומחה פינוי דירה" מנוסים בעבודה מול אגרנים כפיתיים, והם יוכלו לבצע את עבודתם בכבוד והתחשבות בצרכיו ובדעותיו של האגרן הכפייתי- כך שהפינוי יהווה חלק מתהליך הטיפול בהפרעה ובסופו של דבר יתרום להחלמה ממנה.

 

form-img
  • קדימה צרו איתנו קשר

    שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
    בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

    או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!