השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

כמה נתונים שיעזרו לכם להבין את התופעה הזו

כמה נתונים שיעזרו לכם להבין את התופעה הזו

הידעתם ש-60% מהאגרנים הכפייתיים בישראל מתגוררים באזור המרכז? הידעתם ש-90% מהאגרנים הכפייתיים החיים בישראל איבדו את חוש הריח בשל ריחות הצחנה המצויים בדירתם? הידעתם ש-70% מהאגרנים הכפייתיים מתביישים בצורת חייהם וקרוב ל-90% מהם חיים בפחד מתמיד שסביבתם הקרובה תמנע מהם להמשיך ולעסוק במלאכת האגירה?

בכתבה הבאה תוכלו להיחשף לנתונים סטטיסטיים שונים אודות תופעת האגרנות הכפייתית. נתונים אלו נאספו על ידי מקורות מידע שונים הכוללים בין היתר את משרדי הרווחה ברחבי הארץ המטפלים מדי יום במאות אגרנים כפייתיים, בני משפחותיהם של האגרנים הכפייתיים ובאמצעות שירותי הפינוי של שי גולד, קבלן פינוי מוסמך המתמחה בביצוע עבודות פינוי בדירות השייכות לאגרנים כפייתיים.

עובדות ונתונים על תופעת האגרנות הכפייתית בישראל

 • כ-60% מהאגרנים הכפייתיים בישראל מתגוררים באזור גוש דן
 • כ-60%  מכלל האגרנים בישראל הינם בגילאי 60 עד 70
 • כ-6% מכלל האגרנים בישראל הינם בגילאי 30 עד 40
 • 90% מהאגרנים הכפייתיים מתגוררים בדירת האגרנות לבדם
 • מספר האגרנים הכפייתיים בישראל מתחלק באופן שווה בין נשים לגברים
 • 15% מסך האגרנים הכפייתיים הינם אנשים המועסקים במקומות עבודה מסודר
 • כ-4% מסך האגרנים הכפייתיים משתייכים למגזר החרדי
 • כ-3% מהאגרנים הכפייתיים בישראל הינם הורים לילדים קטנים המתגוררים יחד עימם בדירת האגרנות
 • כ-8% מהאגרנים הכפייתיים בישראל מגדלים בדירת האגרנות חתולים או כלבים (ברוב המקרים מדובר בכמות גדולה של חתולים וכלבים).
 • 90% מסך האגרנים הכפייתיים איבדו את חוש הריח והם אינם מודעים לריחות הצחנה העולים משטח דירתם.

מספר נתונים אודות פריטי האגרנות הנפוצים

 • 60% מהאגרנים הכפייתיים נוהגים לאגור מוצרי נייר הכוללים: עיתונים ישנים וספרים.
 • כ-30% מהאגרנים הכפייתיים נוהגים לאגור פריטי מזון על כל סוגיו.
 • כ-4% מהאגרנים הכפייתיים נוהגים לאגור בביתם בקבוקי פלסטיק וצנצנות.
 • 90% מהאגרנים הכפייתיים אוגרים מכתבים ישנים, חשבוניות, קבלות ופריטי דואר נוספים.
 • 80% מהאגרנים הכפייתיים אוגרים חומרי ניקוי מכל סוג.
 • 60% מהאגרנים הכפייתיים אוגרים נייר טואלט בכמויות ענק.

מספר נתונים אודות מצבה התחזוקתי של דירת האגרנות

 • 90% מהאגרנים הכפייתיים עושים שימוש לא בטיחותי ולא תקין בכבלי חשמל הפועלים בשטח הדירה.
 • ב-95% מסך דירות האגרנות מצויים תיקנים ומזיקים נוספים.
 • ב-40% מסך דירות האגרנות מצויים עכברים ומכרסמים נוספים.
 • ל-15% מסך האגרנים אין חשמל בבית.
 • ל-10% מסך האגרנים אין מים בבית.
 • ל-60% מסך האגרנים אין מקרר פעיל בשטח הדירה.
 • ב-80% מהמקרים, המזגן המצוי בשטח דירת האגרנות איננו תקין.
 • כ-40% מהאגרנים סובלים מבעיות צנרת ונזילות מים בשטח הדירה.
 • 90% מסך דירות האגרנות סובלות מזיהום תברואתי.
 • ב-90% מהמקרים, דירות האגרנות הינן דירות החשופות לסכנה מוחשית של שריפה העלולה להתלקח בכל רגע נתון.

מספר נתונים אודות האופן בו האגרנים הכפייתיים מתמודדים עם מצבם

 • 70% מהאגרנים הכפייתיים מודעים לכך שצורת החיים בה הם בחרו אינה נורמטיבית, יתר 30% מתכחשים למצבם.
 • 99%  מהאגרנים הכפייתיים טוענים בפני קרוביהם כי הם יתחילו לסדר את הדירה בקרוב.
 • 80% מהאגרנים הכפייתים מודעים לעובדה כי בביתם מצויה כמות אדירה של אשפה המיועדת להיות בפח.
 • 95% מסך האגרנים מפחדים שבני משפחתם וקרוביהם, לרבות, שכניהם, יגלו את סודם וימנעו מהם להמשיך ולעסוק במלאכת האגירה. כפועל יוצא מכך, מרבית האגרנים בוחרים לנתק כל קשר עם סביבתם הקרובה בשלב כזה או אחר.
 • 15% מסך האגרנים עוברים להתגורר בדירת מגורים נוספת לאחר שדירת מגוריהם הראשונה התמלאה בפריטי אגרנות (4% מתוכם יעברו לדירת מגורים שלישית לאחר שימלאו את שתי דירות האגרנות הקודמות בפריטי אגרנות).
 • 70% מסך האגרנים הכפייתיים טוענים כי אינם יודעים כיצד דירתם הגיעה למצב בו היא נמצאת.
 • 90%  מהאגרנים הכפייתיים המסכימים לביצוע הליכי פינוי משטח דירתם טוענים כי אינם ישובו לעסוק במלאכת האגרנות.
 • 100% מסך האגרנים טוענים כי כל פריט אגרנות אותו הם אגרו מיועד למטרה כזו או אחרת, ובין יתר התירוצים הנפוצים אותם הם ממציאים תוכלו למצוא: "את זה אני מתכוון למכור", "זה מיועד למחזור", "את זה אני עומד לתקן", "את הפריט הזה הבטחתי למסור לשכן" וכדומה.

כל הנתונים המופיעים לעיל, מובילים ללא מעט שאלות ותהיות בנוגע לאופן בו האגרנים הכפייתיים מנהלים את חייהם, ויתרה מכך, לאופן בו בני משפחתם וסביבתם הקרובה אמורים להגיב לסיטואציה. על מנת להבין את כל ההשלכות הנלוות לתופעת האגרנות הכפייתית קיימנו ראיון נרחב עם שי גולד, קבלן פינוי מוסמך העוסק בכל תחומי הפינוי האפשריים, לרבות, פינוי דירות אגרנות זה למעלה מ-25 שנה.

שלום שי, נשמח אם תשתף את ציבור הגולשים בהשלכות הנלוות לתופעת האגרנות הכפייתית כפי שאתה מודע אליהן במסגרת עבודתך כמפנה דירות מקצועי?

"כאיש מקצוע העוסק בתחום פינוי דירות האגרנות זה למעלה מ- 25 שנה, נחשפתי לאורך שנות עבודתי לאינספור מצבים וסיטואציות עימם האגרן הכפייתי נאלץ להתמודד מדי יום. מרבית הסיטואציות נובעות כתוצאה מההשלכות החמורות המתפתחות בשל פעולת האגירה הכפייתית. מעבר להשלכות החברתיות הכוללות בין היתר: ניתוק חברתי מבחירה, ההשלכות הבריאותיות הן ההשלכות הקריטיות ביותר עבור האגרן הכפייתי, ובין היתר הן כוללות: התמודדות עם מזיקים, מכרסמים ותיקנים על כל סוגיהם, התמודדות עם קרדית האבק וחיידקים מזהמים בשטח הדירה, התמודדות עם פשפשים, יתושים וזבובים ועוד. מרוב דירות האגרנות עולים ריחות צחנה המגיעים בשלב כזה או אחר גם ליתר הדירות במבנה בו ממוקמת דירת האגרנות"

עד כמה מסוכן להיכנס לדירת אגרנות?

"ברוב המקרים, הכניסה לשטח דירת אגרנות הינה מסוכנת ואף אינה מומלצת, וזאת לאור ריבוי התחלואים והליקויים הקיימים בדירה, ועל מנת להבהיר את הנקודה נתמקד לרגע באגרן או אגרנית כפייתית האוגרים פריטי לבוש ישנים. בעצם פעולת האגירה של פריטי הלבוש קיימת סכנה להופעת סקאביס שהיא מחלה נוראית למי שנידבק בה. בחלק מהמקרים הסקאביס עלול להוביל לצוואת ולהופעת זיהומים שונים בגוף ובחלק מהמקרים הדבר עלול להוביל לחיידקים אלימים במיוחד במעיים, חיידקי צואה, חיידקים בדרכי השתן ועוד. לכן, הכניסה לדירות האגרנות איננה מומלצת לאף אדם שאינו מאובזר בציוד מיגון מפני הסכנות והתחלואים הבריאותיים המצויים בדירת אגרנות"

אתה מתאר כאן סיטואציה קשה במיוחד…

"הדוגמה של הסקאביס בה בחרתי לעשות שימוש מהווה רק אחת מהסכנות הבריאותיות המצויות בדירות אגרנות. ישנן דירות אגרנות בהן מצוי בשר מקלוקל בכמויות אדירות, דבר המוביל אף הוא להימצאות חיידקים אלימים בכל פינה ברחבי הדירה"

כיצד ניתן להתמודד עם כל התחלואים והסכנות אותם אתה מציג בפנינו?

"אנחנו ב-מומחה פינוי דירה, צוות פינוי המנוהל על ידי, עושים שימוש מקדים בכלור נקי על מנת לבצע חיטוי בשטח הדירה עוד לפני תחילת ביצוע עבודות הפינוי. חומר הכלור הינו חומר מרוכז שרק אנשים המודעים לדרכי העבודה איתו רשאים לעשות בו שימוש. באמצעות ריסוס בכלור, אנו למעשה משמידים את כל החיידקים המצויים בדירה, ובכך אנו מונעים הפצת מחלות מזהמות".

מהו תהליך הפינוי מדירת אגרנות ומהי עלות השירות?

"תהליך פינוי של דירת אגרנות שונה במהותו מפינוי דירת מגורים רגילה, וזאת בשל היקף התחלואים והסכנות הקיימות בדירה ובשל היקף הפריטים המיועדים לפינוי. מעבר לתהליך החיטוי המקדים עליו דיברתי מקודם, אנחנו ב-מומחה פינוי דירה, מקפידים לתכנן את הליך הפינוי בהתאם למצבה התחזוקתי של הדירה ובהתאם לכמות הפריטים המיועדים לפינוי. בגמר הליך הפינוי, אנו מציעים למזמין השירות מגוון רחב של שירותים המיועדים לצרכי השבת איכות החיים לשטח הדירה. שירותים אלו כוללים בין היתר: סיוד וצביעת קירות להרחקת סימני עובש, רטיבות ופטרת, חיטוי יסודי של הכיורים והברזים בשטח הדירה, ניקוי יסודי באמצעות הברשת רצפות להסרת כתמי לכלוך נוקשים שהצטברו בשטח הדירה עם השנים ועוד שירותים המותאמים למצב הדירה בגמר עבודות הפינוי. כלל השירותים המוצעים על ידינו מתומחרים בהתאם לכמות הזבל והפסולת המצויה בדירה, בהתאם למיקום הדירה בתוך המבנה ודרכי הגישה אליה, בהתאם למרחק מהדירה אל אתרי הפסולת בסביבה ובהתאם לפרמטרים מקצועיים נוספים"

מעבר להיבט המקצועי של פינוי דירות אגרנות, האם בתהליך הפינוי מעורבים גורמים נוספים, לרבות, אנשי מקצוע מתחום הרווחה או בני משפחתו של האגרן?

"בהחלט. על מנת לבצע פינוי דירת אגרנות אנו חייבים לקבל את הסכמתו של בעל הדירה לצורך ביצוע העבודה במקום. במקרים בהם בעל הדירה איננו האגרן הכפייתי, ובמקרים בהם האגרן הכפייתי מסרב בכל תוקף לביצוע עבודות הפינוי, מעורבים בהליך הפינוי גם גורמים מקצועיים כגון: עובדות סוציאליות, עורכי דין, אפוטרופוסים ונציגים מבני משפחתו של האגרן. בחלק מהמקרים, הפנייה אלינו מתבצעת דרך בני משפחתו של האגרן והאגרן עצמו, ובחלק מהמקרים, הפנייה אלינו מתבצעת על ידי משרדי הרווחה הפועלים בכל רחבי הארץ, ובמקרים אלו אנו מקבלים לידינו כתובת וטלפון, מייצרים קשר עם האגרן, כאשר אני באופן אישי נפגש עימו ומנהל איתו שיחה מעמיקה בנוגע לאופן הליך הפינוי"

מהו היקף עבודות הפינוי אותן ביצעת בדירות אגרנות לאורך השנים ומי מזמין ממך את השירות?

"אני בתחום הפינוי כבר הרבה מאוד שנים, והיקף העבודות אותן ביצעתי בתחום פינוי האגרנות מגיע לכמה מאות. בחלק מהמקרים כפי שציינתי, העבודה מוזמנת על ידי האגרן בעצמו או על ידי קרובי משפחתו, ובחלק מהמקרים אני מקבל את קריאת השירות ממחלקות הרווחה והתברואה בערים השונות. כמו כן, יש לא מעט קיבוצים המבקשים מאיתנו את השירות".

לאור הניסיון המקצועי הרב העומד לרשותך, מה הם היעדים אליהם אתה שואף כאיש מקצוע?

"כיום, מומחה פינוי דירה הוא צוות הפינוי המקצועי והמוביל ביותר בישראל, וכמובן שהיעד המקצועי הראשון שלי הוא להמשיך ולהוביל את ענף הפינוי על כל היבטיו. ברמה האישית, אני מעוניין להמשיך ולסייע לאלפי משפחות בישראל המתמודדות עם תופעת האגרנות הכפייתית. הניסיון המקצועי אותו צברתי לאורך השנים הובילו אותי להכיר מקרוב את כל המצוקות עימן נדרשים בני משפחתו של האגרן הכפייתי להתמודד ברמת היומיום, וכפועל יוצא מכך, אני מעניק להם פתרון מקצועי בכל הנוגע לאופן הפינוי ושירותי הכוונה וייעוץ בכל הנוגע לאופן ההתמודדות מול האגרן הכפייתי" .

לסיום, נשמח אם תשתף את ציבור הגולשים בתחושה אותה אתה חווה בגמר הליכי הפינוי בדירות אגרנות?

"כאיש מקצוע מנוסה, אני רואה את סוף התהליך כבר בראשיתו, כלומר, כאשר אני נכנס לדירת אגרנות מוזנחת ומזוהמת, אני כבר רואה את הסוף שהדירה ריקה מפריטים, נקייה מלכלוך ובעיקר ראויה למגורים. העבודה המקצועית שלי גורמת לקרובי משפחתו של האגרן הכפייתי להיות נרגשים כאשר הם נכנסים לדירה בסיום העבודה, ובלא מעט מקרים שמעתי שהם קוראים לי ולאנשי הצוות הפועלים עימי בשם: מלאכים.

ברמה האישית, אני תמיד שואף לבצע את עבודות הפינוי הכי מסובכות, הכי קשות, הכי מזוהמות והכי עמוסות, מכיוון שזה מאתגר אותי, וכמה שיותר קשה ואתגרי עבורי זה יותר טוב. אני אומנם דורש תשלום גבוה עבור היכולות המקצועיות שלי, אבל כל מי שרוצה להבטיח לעצמו שירות של מקצוען עם צוות מיומן, ומי שמעוניין שרק חברה וותיקה ואיכותית תבצע עבורו את העבודה, מוזמן תמיד לפנות אליי"

קטגוריה:
form-img
 • קדימה צרו איתנו קשר

  שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
  בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

  או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!