השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

כל הבית מפוצץ שקיות של פסולת וחפצים מה עושים? מי מפנה?

כל הבית מפוצץ שקיות של פסולת וחפצים מה עושים? מי מפנה?

אגרנות כפייתית הינה תופעה הקשורה לתחום הפרעות הנפש, ממנה סובלים אנשים רבים .

הפרעה זו מלווה בלא מעט סבל הנגרם, הן לאדם הסובל ממנה, והן לסביבתו הקרובה בחלק מהמקרים, אגרנות כפייתית מתחילה באיסוף חובבני של חפצים וציודים שונים, ונמשכת כאובססיה חמורה ובלתי ניתנת לשליטה על ידי הסובל ממנה .

ברוב המקרים, האגרנות הכפייתית הינה תופעה הנפוצה יותר בקרב אוכלוסיות קשות יום ובקרב אוכלוסייה מבוגרת
.

אנחנו ב-"צוות מומחה פינוי דירה" נחשפים מדי יום למקרים שונים ומשונים של תופעת האגרנות הכפייתית, במסגרת עבודתנו השופטת לפינוי דירות. חלק מהמקרים הינם חריגים במיוחד, ובחלק אחר מהם מדובר באיסוף כפייתי של פריט אחד מסוים, כגון: איסוף כפייתי של נרות, בקבוקי פלסטיק, שקיות פלסטיק, עיתונים, מוצרי מזון וכדומה.
בכתבה הבאה נחשוף בפניכם מקרה חריג (מיני רבים) של תופעת האגרנות הכפייתית, אליהם אנו נחשפים מדי יום במסגרת עבודות הפינוי מדירות השייכות לאגרנים כפייתיים. כמו כן, נציג מפניכם מספר עצות לפתרון הבעיה בקרב קרובים ובני משפחה הסובלים מהתופעה.

אגירה כפייתית של שקיות ניילון ופסולת בדירה

אחד המקרים החריגים ביותר של אגרנות כפייתית אליה נחשפו בחודשים האחרונים, הוא המקרה של שולה כהן (שם בדוי), אמא ל-4 ילדים בוגרים (ששניים מהם עדיין חיים במחציתה), ממרכז הארץ. אל דירתה של שולה הגענו לאחר בקשת ילדיה לצרכי פינוי מיידי, והמחזה שנשקף אלינו עם הגיענו לדירה, הוא אחד המזוויעים ביותר שאפשר להעלאות על הדעת, ולהלן תיאורו:
כל שטח הדירה (דירת 4 חדרים), עמוסה שקיות ניילון בגדלים שונים, בתוכם נמצאים שאריות פסולת אותן נהגה הגברת שולה כהן לאסוף מפחי אשפה באזור מגוריה .

חדרי השינה בהם מתגוררים ילדיה הבוגרים של שולה כהן, היו עוד חצי נחמה, לעומת המחזות אליהן נחשפו בחדר השינה של גברת כהן, החדר כוסה כולה בשקיות ניילון, החל מערימות ענק של שקיות ניילון, דרך ארונות קיר מרקיבים המאכלסים אך ורק שקיות ענק עמידות המכילות חפצים שונים ומשונים, וגם על גבי קירות החדר תלויים שקיות ניילון עם חפצים שונים ריח צחנה חריף ליווה את כניסתנו אל חדר השינה של הגברת כהן, וגם ביתר חלקי הבית, סלון האורחים, המטבח, חדרי האמבט והשירותים, כל חלל פנוי היווה מקום לאחסון שקיות הענק .

פעולות הפינוי על ידי "צוות מומחה פינוי דירה" החלו באופן מיידי, כאשר בשלב הראשון, הקפדנו להרחיק מדירת המגורים, שקיות ענק שמהן עלה ריח חריף של ריקבון. לאחר מכן, בשיתוף בני המשפחה, החל תהליך של מיון החפצים השונים מתוך שקיות הענק, כאשר קרוב ל-80% מהחפצים שאוכלסו בתוך השקיות, הובלו אל מכולות האיסוף שהמתינו לצוות המומחים מחוץ לדירה. עם השלמת כל הליך הפינוי, החלו בדירה עבודות ניקיון וחיטוי יסודיות, שכללו בין היתר:
פירוק ארונות הקיר מחדר השינה של גברת שולה כהן, קילוף הקירות בכל חלל הדירה והכנת הקירות לצביעה, פירוק חלק מארונות המטבח שהיו במצב ריקבון מתקדם, פירוק דלתות הפנים בתוך הדירה, ופירוק התריסים בחדרה של הגברת שולה כהן. לאחר שהושלמו עבודות הניקיון, המלצנו לבתי משפחתה של גברת כהן, לבצע הדברה כוללת בכל חלקי הבית, וזאת על מנת להרחיק מזיקים, חרקים ומכרסמים שונים שהתגלו במהלך עבודות הפינוי והניקיון.
כיום, עומדת דירתה של הגברת שולה כהן במצב ראוי למגורים, קירות הדירה צבועים ומבהיקים, ריחות נעימים ואווירה נוחה שורה בכל חלקי הדירה, לרבות חדר השינה של הגברת שולה כהן, שמאז תהליך הפינוי מקפידה ומשתדלת ככל שניתן מאיסוף שקיות וחפצים שונים, זאת בעקבות מסגרת טיפולית מקצועית אותה היא החלה בסמיכות לתהליך הפינוי. תהליך ההתמודדות של שולה כהן עם הבעיה ממנה היא סובלת, הינו תהליך המשותף לכל בני המשפחה, כאשר כל אחד מהם משקיע את מיטב מרצו וכוחו לטובת העניין.

הכוח לשינוי נמצא בידי בני המשפחה

במידה וגם אתם מתמודדים עם קרוב משפחה הסובל מבעיית האגרנות הכפייתית, סיפורה של שולה כהן, אמור לעורר בכם השראה ואופטימיות לגבי המצב הבעייתי איתו אתם מנסים להתמודד. מרבית האגרנים והאספנים הכפייתיים, מודעים היטב להשלכות הסיטואציה בה הם חיים, וברוב המקרים, הם ממתינים לכם, בני המשפחה הקרובה שתובילו אותם אל השינוי המיוחל, ותעזרו להם להשיב את הסדר והארגון אל חייהם.
ניסיון העבר של "צוות מומחה פינוי דירה" מצביע על כך, שרוב האגרנים הכפייתיים מלאים ברגשות בושה לנוכח חייהם, ולכן הם מעדיפים לנתק מגע עם סביבתם הקרובה והרחוקה. על מנת לעזור להם (וגם לכם), להתמודד עם הבעיה, מומלץ ללוות אותם בדרך אל השינוי, באמצעות שיחות, מסגרת טיפולית מקצועית (ניתן לפנות בנושא לפסיכולוג או פסיכיאטר), ובאמצעות מתן תשומת לב רבה לאורך כל שלבי השינוי.
אנחנו ב-"צוות מומחה פינוי דירה" עומדים לרשות כל אחד ואחת מכם, למתן סיוע וייעוץ בנושאי האגרנות הכפייתית. ובנוסף, אנו מאפשרים לכם ליהנות ממגוון השירותים המקצועיים שלנו לצרכי פינוי תכולות וחפצים מדירות השייכות לאגרנים כפייתיים. שירותים מקצועיים אלו מיושמים על ידי "צוות מומחה פינוי דירה" מדי יום, והניסיון המקצועי הרב שלנו בתחום, מאפשר לנו להעניק לכם שירותי פינוי מיידיים, מקצועיים, מהירים ויעילים במיוחד, הכוללים בין היתר את הפעולות הבאות:
1. הגעה אל הדירה, ותכנון מיידי של הליכי הפינוי
2. הליך פינוי מקצועי ומהיר של כל הציוד שאינו נמצא בשימוש, ואשר מהווה את רוב התכולה המיותרת הנמצאת בשטח הדירה
3. שירותי פינוי באמצעות ציוד מקצועי, לרבות, מנופי זרוע להובלת ציודים כבדים (או פינוי מקומות גבוהות), מכולות איסוף, משאיות פינוי, שקיות וקרטונים עמידים במיוחד לצרכי הובלת החפצים משטח הדירה ועוד.
4 .

מגוון שירותים נלווים לצרכי ארגון מחדש של מבנה המגורים- במסגרת שירותים אלו, אנחנו ב-"צוות מומחה פינוי דירה" שמים דגש רב על השבת הסדר והארגון לחלל הדירה שירותים אלו כוללים בין היתר: פירוק ארונות קיר או ארונות מטבח מרקיבים, חידוש קירות באמצעות צביעתן, ניקיון יסודי של כל חלקי הדירה, חיטוי קרמיקות, חרסינות, כיורים וחדרי אמבט, שירותי הדברה ועוד .

כלל השירותים המקצועיים המוענקים לכם על ידי "צוות מומחה פינוי דירה" במסגרת פינוי דירות השייכות לאגרנים כפייתיים, מתבצעים על ידי בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים, המלווים את בני המשפחה לאורך כל הדרך, החל משלבי תכנון הפינוי, דרך הליכי פינוי מהירים ויעלים, ועד להשבת הסדר והארגון לחלל הדירה .

כל פעולות הפינוי המבוצעות על ידי "צוות מומחה פינוי דירה" מיושמות תוך כדי הקפדה יתרה על כללי בטיחות ושימוש בציוד מיגון, הן לצוות העוסק במלאכה, והן לסביבת המגורים ולציודים אחרים שאינם מיועדים לפינוי אנחנו ב-"צוות מומחה פינוי דירה" מקפידים למגן ולנטרל את כל הציודים שאינם מיועדים לפינוי, וזאת על מנת למנוע פגיעה בציוד זה במהלך עבודות הפינוי .

במידה וגם אתם מתמודדים עם אגרן כפייתי החי בסביבת מגוריכם, או במידה ואתם סובלים "בשקט" מאגרן כפייתי המתגורר יחד עימכם, זה הזמן לפנות אלינו לצרכי עבודות הפינוי השונות מהדירה. כמו כן, אנו נשמח לשרת אתכם בתחום הייעוץ וההכוונה המקצועית לצרכי התמודדות עם הבעיה.

להתמודד עם האגרנות ברגישות המתאימה

טיפול יעיל בהפרעה

אם אתם חיים בסביבתו של אגרן כפייתי או באותו בית איתו, אין להפעיל כלפיו שיפוט. מדובר בהפרעה כפייתית שלאגרן אין שליטה עליה. להפך- דווקא האנשים המקיפים את האגרן צריכים להפגין כלפיו אהדה ותמיכה, ולנסות לסייע לו מבלי לכעוס עליו. פינוי דירתו של האגרן, במידה והוא מתבצע באופן נכון ואחראי, עשוי להיות נדבך חשוב בתהליך ארוך של טיפול ושיקום. בנוסף, כפי שנאמר, מדובר בפעולה חיונית שתוכל לאפשר חיים נורמליים, הן עבור האגרן עצמו והן עבור קרובי המשפחה המתגוררים עמו בבית והשכנים האחרים בבניין.

לשתף את האגרן הכפייתי בתהליך הפינוי

חשוב להבין שפינוי דירותיהם של אגרנים כפיתיים הוא שונה מאוד ביחס לפינוי דירה רגיל. מעצם טבע ההפרעה, עלול האגרן להתנגד לתהליך הפינוי ולנסות למנוע אותו. לכן, חשוב מאוד לבחור בפנייה אל שירותיה של חברת פינוי מקצועית, בעלת שיטות ייחודיות לעבודה עם אגרנים כפיתיים. המפתח הוא להפוך את האגרן לשותף פעיל בתהליך הפינוי, ולא לעשות שום צעד, ולו הקטן ביותר, מבלי שהוא נתן את הסכמתו המלאה לביצוע. במסגרת זו, יש לבצע משא ומתן על כל חפץ, כך שהאגרן ישתכנע בעצמו כי מדובר בפסולת בלתי נחוצה.

ניקוי ושיקום הדירה

לאחר הפינוי, סביר להניח שיהיה צורך בלא מעט עבודה על מנת להשיב את הדירה למצב ראוי למגורים. במסגרת זו, ככל הנראה שיהיה צורך בניקוי יסודי, לעיתים ניקוי מקצועי שנועד למגר תופעות כמו מזיקים ועובש, אותם לא ניתן לסלק באמצעים ביתיים. בנוסף, ייתכן ויידרשו שיפוצים קלים. לאחר שתהליך הפינוי, הניקוי וסידור הדירה יושלמו, האגרן הכפייתי ייראה את דירתו כפי שהיא לא הייתה מזה שנים- נקייה, מסודרת ונעימה. בהחלט ייתכן שהמראה המלבב יהווה עבורו מוטיבציה להתחיל בתהליך טיפול והחלמה מן ההפרעה.

form-img
  • קדימה צרו איתנו קשר

    שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
    בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

    או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!