השאירו פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם

מה לעשות אם אבא שלי אגרן כפייתי?

מה לעשות אם אבא שלי אגרן כפייתי?

אגרנות כפייתית היא הפרעה נפשית התוקפת בדרך כלל אנשים מבוגרים מעל גיל 65, אם כי היא בהחלט יכולה להופיע גם בגילאים צעירים יותר לרבות בגיל הילדות וההתבגרות. אם אבא שלך הוא אגרן כפייתי, ישנם מספר דברים שאתה יכול לעשות, וישנם מספר דברים שלא כדאי שתעשה בשום מקרה, ונתחיל אולי עם מה שלא כדאי לעשות. הדבר שמאוד מומלץ להימנע ממנו הוא להתווכח, לנסות לשכנע, להפציר, לכעוס או לריב עם אבא שלך כדי שיפסיק עם האגרנות הכפייתית ממנה הוא סובל.

לא כדאי לפתור את הבעיה באופן עצמאי

פינוי דירה
פינוי דירה

אגרנות כפייתית היא אובססיה לכל דבר ועניין ולכן אינה נמצאת בשליטתו של האדם הסובל ממנה. משפחות רבות טועות לחשוב שהן יכולות לגרום לקרוב המשפחה להפסיק את התנהגותו הכפייתית באמצעות כעס או אפילו באמצעות שיחות מלב אל לב, אך חשוב להבין שאף אחד מאלה אינו יכול לסייע, שכן לא מדובר בבחירה חופשית של אביך, אלא באובססיה השולטת בו, בהפרעה בצורת החשיבה שלו. על כן, על מנת לחסוך עוגמת נפש, מריבות וצער רב, כדאי להימנע מכל ניסיון לטפל בדברים באופן עצמאי ברמה של אחד נגד אחד.

כניסה לתהליך טיפול מקצועי אצל פסיכיאטר

מה שכן אפשר לעשות, ומאוד מומלץ לעשות הוא להכניס את אביך לתהליך טיפול מקצועי אצל פסיכיאטר מקצועי. תהליך זה אמנם לא ירפא את ההפרעה, אך יכול בהחלט לשפר מאוד את התסמינים שלה וזאת באמצעות תהליך של מפגשי ייעוץ פסיכולוגי ונטילת תרופות פסיכיאטריות שהוכחו כיעילות עבור הפרעות אובססיה וכפייתיות. כמו כן, חשוב מאוד לבצע פינוי של הדירה מכל הפסולת שנאגרה, ואת השירות הזה בדיוק תוכל להזמין מחברת מומחה פינוי דירה המתמחה בפינוי דירות אגרנות כפייתית.

פינוי דירה בצורה מקצועית

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה מקצועית וותיקה, המבצעת את כל סוגי שירותי הפינוי, ובכלל זה מתמחה באופן ספציפי בפינוי אגרנות כפייתית. אנו יכולים לסייע במתן מידע נרחב על הפרעת האגרנות הכפייתית, וכן לבצע כמובן את תהליך פינוי הדירה בשיתוף פעולה עם הגורם המטפל המקצועי, לרבות ניקיון יסודי וחיטוי מקצועי של הדירה לאחר הפינוי.

לשכנע את אבא לפנות לטיפול

הבעיה העיקרית בטיפול באגרנים כפיתיים רבים הינה חוסר ההסכמה שלהם, פעמים רבות, לפנות לטיפול. רבים מהם כלל אינם מכירים בכך שיש להם בעיה, ואחרים אמנם מבינים כי המצב בעייתי אך הם לא מוכנים להכנס לשום תהליך טיפולי, מחשש שמא ייאלצו אותם להפרד, בשלב מסוים, מכל החפצים היקרים לליבם- כפי שאכן סביר להניח שיקרה בשלב מסוים של הטיפול.

במקרים כאלה, חשוב מאוד להבהיר לאגרן הכפייתי כי הטיפול צפוי להיטיב עמו ולא להרע לו, ולכן אין פסול בפנייה לטיפול מקצועי. אם גם זה לא עוזר, כדאי להיעזר במטפל מקצועי אשר מתמחה בתחום, על מנת שיספק את הכלים המתאימים לשוחח עם האגרן ולהבהיר לו שטיפול הוא האופציה הטובה ביותר עבורו.

האם לפנות את הדירה ללא הסכמתו של אבא?

מובן שהשהות בדירת האגרנות מסכנת את בריאותו של האגרן בגלל ריבוי החפצים והטינופת, ופעמים רבות היא מהווה טרד רציני גם עבור יתר השכנים המתגוררים בבניין. לכן, יש אינסטינקט לפנות לחברת פינוי ולפנות את הדירה לחלוטין מן החפצים המיותרים שיש בה בלי שהאגרן ייתן את הסכמתו לכך, ולעיתים אפילו מבלי שהוא נוכח בדירה.

זוהי אפשרות קיימת, אך כדאי לקחת אותה בתור אופציה אחרונה ולא יותר מכך. הסיבה לכך היא שפינוי שמתבצע בלי רצונו של האגרן עלול להיות טראומטי מאוד עבורו, מה שיביא לכך שהוא לא ישתף פעולה עם אף טיפול בעתיד ויחזור להרגליו הישנים. פינוי מסוג זה, אם כן, אמנם יפתור את הסימפטומים, אך הוא לא יעקור את הבעיה מהשורש וסביר להניח שהאגרן ימשיך לאסוף חפצים ולהזניח את דירתו בעתיד. כדאי, אם כן, להשקיע זמן ומחשבה בשכנוע האגרן לפנות את הדירה מרצונו.

form-img
  • קדימה צרו איתנו קשר

    שירות הלקוחות שלנו מחכה לסייע לכם
    בכל נושא ועניין למידע נוסף: 03-9240718

    או השאר פרטים ונחזור אלייך בהקדם:


פינוי תכולת דירה

אם נתקלתם במצב שבו רכשתם דירה עמוסה בחפצים, או ירשתם דירה עמוסה ומלאה וברצונכם לפנות את התכולה שבה, זה הזמן לקרוא לשירות של הצוות של שי פינוי תכולת דירה. התקשרו עכשיו או קראו עוד....


פינוי ירושות | פינוי ירושה

ירשתם דירה? היא עמוסה בחפצים מיותרים? השירות של שי לפינוי ירושה או פינוי ירושות הוא השירות אותו אתם צריכים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים אחרינו משאירים דירה שקל למכור!


פינוי חפצים

הבית עמוס בחפצים מיותרים? יש לכם במשפחה אגרן כפייתי? הזמינו שירות פינוי חפצים של מומחה פינוי דירה, וכבר מחר יהיה מקום בבית לרהיטים חדשים. אנחנו מגיעים, מפנים ומנקים בתוך דקות!


פינוי רהיטים

הבית עמוס ברהיטים ישנים ללא שימוש? הזמינו שירות פינוי רהיטים של מומחה פינוי דירה, ונשמח להגיע ולפנות כל רהיט בכל מצב, נותיר בית נקי ונעים למחיה.


האני מאמין שלי

חברת מומחה פינוי דירה היא חברה וותיקה ומנוסה החיה את עולם הפינוי מדי יום ומדי שעה. את האהבה והמסירות למקצוע


פינוי אגרנות כפייתית

אבא, אח, בן משפחה או שכן סובל מבעיה של אגרנות כפייתית? הבית עמוס פסולת ומזוהם? אנחנו לא בוחלים בכל סוג של פסולת אגרנות כפייתית, ונשמח להגיע לפנות ולנקות את הדירה.


פינוי מחסן | פינוי מחסנים

המחסן עמוס בתכולה ופסולת? מומחה פינוי דירה מבצעים ביעילות פינוי מחסנים עמוסים תכולה ולכלוך, ומותירים לכם מחסן נקי ונוח לשימוש. פינוי מחסן מבצעים רק אצל המומחה!


פינוי מקלט | פינוי מקלטים

המקלט שלכם עמוס פסולת וזבל? זה הזמן לפנות אותו! הזמינו שירות של פינוי מקלטים של מומחה פינוי דירה, ושימרו על הביטחון שלכם ושל משפחתכם. פינוי מקלט הכרחי בימינו, התקשרו לפרטים.


פינוי דירה וניקיון

מומחה פינוי דירה, לא רק מפנים דירות מפסולת מכל סוג, אלא גם מנקים בשבילכם! פינוי דירה וניקיון, הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אלו שירשו דירות ירושה עמוסות פסולת ולכלוך, מפנים ומנקים ומקבלים דירה ראויה למגורים.


פינוי מהגג

הגג עמוס פסולת וזבל? רוצים ליהנות מגג נקי מחפצים שישמש אתכם למסיבות ואירועים? זה הזמן לקרוא למומחה שיגיע ויבצע פינוי מהגג של הפסולת והלכלוך, ינקה ויסדר וישאיר לכם גג נקי ומוכן לשימוש


פינוי חצר | פינוי חצרות

החצר עמוסה בפסולת ושטויות? זה הזמן להתחיל ליהנות ממנה! הזמינו שירותי פינוי חצר של מומחה פינוי דירה, אנחנו מפנים חצרות ביעילות ובמהירות משאירים לכם חצר להתגאות בה.


פינוי מרפסת | פינוי מרפסות

המרפסת מלאה זבל ואתם לא נהנים ממנה? הזמינו שירות של פינוי מרפסות של מומחה פינוי דירה, ותתחילו ליהנות! אנחנו מבצעים פינוי מרפסת ולאחריו ניקיון יסודי, התקשרו אלינו עכשיו לפרטים


פינוי דירות מוזנחות

יש לכם דירה מוזנחת מלאה לכלוך וזבל שאף אחד לא רוצה לנקות? מומחה פינוי דירה מתמחה בפינוי דירות מוזנחות במיוחד, ולא בוחלים בכל סוגי הפסולת. התקשרו אלינו, אנחנו נפנה וננקה

ניקוי ספרים פסלים וחפצים מאבק ולכלוך

יש לכם ספרים ישנים מלאים אבק ולכלוך? פסלים וחפצים שפשוט אי אפשר לנקות אותם? זו משימה בשבילנו. פנו אלינו, אנחנו מתמחים בניקוי אבק ולכלוך מפסלים ספרים וחפצים

פינוי דירות אגרנות –כיצד?

אנחנו מתמחים בפינוי דירות אגרנות כפייתית עמוסות פסולת ולכלוך כמו בתמונה, אנחנו נשאיר את הבית נקי ונוח למגורים בשבילכם. התקשרו אלינו והזמינו השירות.

הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

יש לכם דירה מוזנחת מאוד ועמוסה זבל ולכלוך? אנחנו נהפוך אותה לדירה נוחה ונעימה למגורים. מומחה פינוי דירה, הופכים דירה מוזנחת לדירה מטופחת!

תופעת איסוף חפצים מהרחוב

אבא, אמא, אח חבר או שכן אוספים חפצים מהרחוב והבית עמוס בשטויות וזבל, ואין אף חברת ניקיון שרוצה להתמודד עם הזוהמה? אנחנו הכתובת, התקשרו אלינו!